Domů - Úvahy a postřehy - Duchovní

Duchovní pomoc za peníze… a ještě od Andělů... no neberte to


Není žádnou novinkou, že jistá část lidí zajímajících se o duchovno si za to, co dělá, účtuje peníze. Ať už jsou to všelijaká zasvěcení, výklady budoucnosti, léčení nebo něco jiného. Jak zmíním v chystaném článku, ptala jsem se duchovních lidí, co pro ně znamená pokora. Ze zvědavosti jsem navštívila pár stránek. Budu teď povídat o paní, která na svých stránkách mj. tvrdí, že mluví s Anděly, kteří poradí a dají odpověď na každou otázku. Tušila jsem, že mi přijde Andělsky přeslazená a neurčitá zpráva, přesto jsem poslala dotaz i jí. Jaký jsem však od ní obdržela e-mail:

Cena andělské zprávy je 300,- Kč. Částku je třeba zaslat na č. ú. …. Pro vaši identifikaci napište do zprávy pro příjemce své jméno nebo přezdívku!!! Děkujeme. Jakmile bude částka uhrazena, odešleme odpověď.
S Láskou


Takže andělský svět, ve kterém se tato paní pohybuje, zřejmě od lidí převzal model jednání „zadarmo ani kuře nehrabe“. Bez zaslání stanovené částky na vás Andělé udělají dlouhý nos a neporadí zhola nic. Kromě toho paní zřejmě nepochopila, že nestojím o žádnou radu ani pomoc, poslala jsem jasný dotaz pro ni jako pro člověka. Možná, kdybych jí to osvětlila, dala by mi třeba i nějakou tu slevu a možná by to bylo i zdarma. Vždyť Andělé jí jistě účtují takový peníz za kratičká sdělení, která jsou podepsaná jimi, kdežto já to od nich nechtěla… to mě nenapadlo :-). Nicméně poslala jsem jí obratem svůj názor na to, co dělá:

Píšete, že (cituji z Vašich stránek): "S Láskou vám Andělé pomohou s vašimi problémy a předají vzkaz a radu skrze nás." Nechtěla jsem po Vás žádné vyřešení problému, jen jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku. Píšete, že komunikujete s anděly, kteří prý pomáhají ne s láskou, ale s Láskou... tedy tato Láska se kupuje za peníze. Od Vás už žádnou odpověď nežádám. "Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte." - jenže Vy jste zadarmo nedostala, zaplatila jste a čím, to se jednoho dne dozvíte.
Zkuste se zamyslet nad tímto: Johanka z Arku slýchala hlasy andělů a svatých. Ti ji v jejích sedmnácti letech vyslali do Orléansu a následně do dalších měst, aby Francii osvobodila od obléhání anglickými vojsky. A co děláte Vy, co říkají andělé Vám... že máte v pohodlíčku sedět u počítače, inkasovat na svůj bankovní účet peněžní částky a posílat zaručené rady. Jak tak sleduji, slyšení hlasů a duchovního světa postupuje vskutku závratnou rychlostí.


V klidu jsem přijala i její stručnou zprávu, ze které je poznat, že paní je ve své činnosti už zaháčkovaná, takže to má za svou jistotu, kterou si vzít nedá.

Vím přesně, co mám dělat a také, co mi Andělé říkají, jestliže nechcete naši službu, nevadí.
S Láskou a Požehnáním


Pečlivěji jsem prostudovala její stránky a jen pro zajímavost... různá poselství od Boha, léčení Božskou terapií (částku si opravdu netroufnu odhadnout…), andělské meditace. No, je jasné, že nic jiného než výplod fantazie bych se stejně nedozvěděla. Přestože by měl punc výjimečnosti Andělské. Ovšem padlé. A ještě k tomu na hlavu.


2.12.2008