Domů - Úvahy a postřehy - Jiné

Vnitřní očista těla


S dobou časného jara, tedy s dobou vskutku nejpříhodnější, sem vkládám povídání o očistě zažívacího ústrojí, včetně detoxikace jater. Tento postup mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit, protože se takto očistíte od jedů, které přijímáte s potravou, a které přirozeně téměř nemají šanci dostat se z těla. Vše potřebné se dočtete v povídání ve Wordu, do kterého jsem to z webových stránek přepsala, tak si to můžete případně i vytisknout.

Sama jsem zkoušela se pročistit třeba půstem, ale to konkrétně pro mě je nevhodné, pro moje tělo je to poměrně drastická metoda. Zato toto si nemůžu vynachválit, nejenže se tělo očistí od jedů, ale také se zlepší metabolismus (ještě týden po této kúře mi stačí jíst skutečně malé porce… jakoby se žaludek „zmenšil“ a cítím sytost dřív) a projasnění se pleť. Účinky se projeví přirozeně i duševním zlehknutím a dobrou náladou.

Je důležité dodržovat přesný postup uvedený v přiloženém dokumentu, a to jak během této kúry, tak i poté. Jako první jídlo si připravím trochu rýže, smíchám s máslem a s podušenou mrkví. Při druhém jídle sním krajíc chleba namazaný máslem a posolený a je to neskutečná dobrota :-). Nezapomínejte hodně pít. Ke konci cvičení cítím velkou žízeň a při pití posledních sklenic slané vody se mi už dělá mdlo. Vždy mě osvěží kupodivu Vamanadhautí a samozřejmě voda, kterou s radostí vypiji během prvního jídla. Při prvním praktikování této techniky mě poměrně vyděsilo, že ačkoli jsem vypila spoustu sklenic vody, několik hodin se mi vůbec "nechtělo". V životě jsem neměla problémy s ledvinami, a začala jsem se obávat, jestli jsem je nějak nepoškodila. Ale je to normální jev, tělo se při detoxikaci totiž odvodňuje, proto ledviny právě nyní tolik práce nemají. Každopádně pro klid duše si můžete, stejně jako já, připravit lehký odvar z lipového čaje na podporu jejich činnosti.

Jinak si na určený den pokud možno neplánujte žádný náročný program, protože je možné, že se budete cítit unaveni. Co jsem se dozvěděla na netu, tak lidé klidně i den prospí, sice nejsem ten typ, který spí přes den, ale také odpočívám a relaxuji. A ještě jeden můj tip. V textu se dočtete, že ideální doba je nedělní ráno. Za sebe doporučím ráno nebo dopoledne sobotní, protože druhý den se sice cítím už silně a odpočatě, ale vždy jsem rozbolavělá… probudím se s pocitem, jako bych v noci skládala uhlí. Je to důsledek jógových cviků, které se cvičí velice snadno, ale jsou silné a svaly dostanou zabrat.

A na závěr dodávám, že si mě tato technika našla v období, kdy jsem se začala mít ráda a tedy začala více pečovat i o svou tělesnou schránku. Pokud se na to niterně necítíte, nepouštějte se do toho. Strach je zrádný rádce, tělo to vnímá a může to zvládat hůře. Pokud však do toho půjdete s přesvědčením a důvěrou, pak budete nadšeni.


Dokument ke stažení: Šankhaprakšálana a Vamanadhautízdroj: Slepý Osel


25.3.2009