Domů - Střípky z mého života - Fotky

Tajemné hvozdy křivoklátské

Dnes mi není moc do řeči, ale alespoň fotky zveřejním – už tak se čtrnáctidenním zpožděním. Až mi nebude úzko ze světa, možná sem něco dopíšu. Ale budiž i toto prožívání příklad toho, jak dovede příroda a její bytosti občerstvit (dnes jsem byla taky na výletě… krásném… a bylinkovém…), ale při návratu do betonové a plytké džungle je mi o to víc smutno.vyhlídka Pěnčinapohled na Zbečno a kraj křivoklátskýCesta na Pěnčinu byla dlouhá a úmorná, ale výhled stál za to.ve vsi volně rostoucí vlčí boby hrající barvamiHamouzův statekboží muka a tři bílé květypřímluva za vesniciZde, u památného stromu, byl zavražděn český kníže Břetislav II.Berounka a shluk vodního ptactvaJedna z mých nejkrásnějších fotografií vůbec - v objetí zelené průzračnosti.u nivy řeky BerounkyA už vcházím do lesů křivoklátských.stromové loubíListy se stávají plátnem slunečních paprsků.Vidím v tom schoulené miminko (v děloze?), musela jsem ten obraz vyfotit.studánka i se zvonkohrou


vlny z travinVzala jsem si domů...Mechem pomalu, ale jistě tlející pařez. Koloběh se uzavírá.Ta bílá kvítka tak zářila, ale na fotce to není vidět...přístřešek a vyhlídkové místo Glorieta vyhlídka z nějŠípkovou Růženkou Tvé dítě nazývám a věz:
za šestnáct let přijde k vám kněz
v hrob jí růži dát.Kaplička zasvěcená sv. Eustachovi, stojí uprostřed čtyř lipek.Sv. Eustach je patron myslivců.
"Svatý Eustachu, při nás stůj - českou myslivost vždy opatruj."Další vyhlídka na kraj, který jsem prošla. Tam vzadu je Zbečno.prosvětlený lesíkKousek Křivoklátu, který se momentálně renovuje.Zmrzlina v horkém dni a po zvládnutých kilometrech bodne!
29.6.2016