Domů - Střípky z mého života - Fotky

Všechny barvy podzimu na Vysočině

Když je vám dopřáno…

… splynout s živoucí silou podzimní louky a přijmout radostné pozdravy…
… zrána rozjímat pod lipou a mlčky pozorovat padající listí…
… dopřát si blahodárné účinky sauny a masáží…
… vrátit se do města, ve kterém jste byli naposledy na škole v přírodě a vnímat ho dospělýma očima…
… vychutnat si (mimo jiné) ten nejlepší tatarský biftek a čokoládový dezert…
… vcítit se do stromu a jeho zemité síly…
… poležet si ve k spánku se pomalu chystající přírodě…
… projít si zámek jen ve dvou…
… litovat, že nemáme auto, protože na Vysočině je tolik krásných a podzimem prozářených míst, ale veřejnou dopravou viděných jen za jízdy…Podzimní louka.Souznění bodláčku a jetele.Houby jsme tam nechali, byly tak krásné...Včely ještě nespaly... (A na Vysočině jsou úly snad všude...)Syté barvy lesa.Život plný překvapení :-). Toto jsem na pařezu viděla prvně...Pramen Svaté Kateřiny.Ráno na Vysočině.Jezírko z jiného úhlu.Ráno byla ještě (už?) jinovatka...... ale stále ještě vládne podzim.Z rozjímání pod košatou korunou lípy.Ještě nedávno bylo listí na tom stromě :-)... Ale životní koloběh se nezastaví...Kouzlo ranních paprsků. V pozadí kaplička Svaté Kateřiny.Opět se podzim odráží...Vplouvám do barev :-).Podpis fotografky :-)).Průhled lesem.Sousoší Souznění mezi dvěma břízkami.Telč

Labutí půvab.Kašna na náměstí.Jeden z krásných štítů.A další!...Telčské náměstí.Skvělá výzdoba v restauraci U Švejka :-).Zámecká kaple.Vstup do formální části zahrady.I s jezírkem.Nádvoří zámku.Krásná tepaná výzdoba.Obrázky nepopsatelně krásné a živé zámecké zahrady...

Jaký lepší symbol podzimu než veverka s oříškem?Co je??? :-))Ještě poslední ohlédnutí na telčskou architekturu.Blíží se západ slunce.


Zatím nejlepší tatarák mého života.Na jazyku se rozplývající dobroty z mléčné a bílé čokolády s karamelovým zrcadlem.Vzpomínáte na scénu z Postřižin? Nebo z Jízdy?"Tato kašna a vlasy paní sládkové jsou ozdobou tohoto města!"
Město se jmenuje Počátky...Sem Maryška jezdívala na úpravu vlasů.V Počátkách jsme objevili první přípravy na Vánoce...Postavičky dřevěného betléma.V životní velikosti.Už jsme odjížděli, za mlhy a sychrava... A jeden keř takto zářil..... Na shledanou!

22.10.2012